האתר הראשי  |  דף הבית אתר ספריה  
 
 
שבעת הפלאים : קללת המלך ספר רביעי מאת פיטר לרנג'יס
קללת המלך הוא הספר הרביעי בסדרת הספרים "שבעת הפלאים".ג'ק מקינלי רק בן 13 אבל כבר הספיק לעמוד באתגרים בלתי אפשריים כדי להציל את עצמו, את חבריו ואת העולם כולו. אחרי שהשתלטו על הלוקלוס ביוון, נרדפו בבל העתיקה ונלחמו נגד המסא, הצליחו ג'ק וחבריו להשיג שלושה לוקולי - מרכיבי הכוח המוחבא בשבעת פלאי העולם העתיק - אבל אז הם מאבדים אחד כדי להציל חיים. עכשיו הם צריכים למצוא דרך לתקן את מה שהשתבש על מנת להציל את עצמם מהכוח המרושע שמאיים להשתלט עליהם ועל העולם כולו.
תגובות: 0   צפיות: 0
שפע של קתרינות מאת ג'ון גרין
ספרו הרביעי של ג'ון גרין מחבר רבי המכר האהובים "אשמת הכוכבים" ו"מחפשים את אלסקה".הספר מספר את סיפורו של קולין סינגלטון שטעמו בבנות מסתכם בנערות ששמן קתרין, ואלו מצידן תמיד עוזבות את קולין. קולין מנסה להבין ולמצוא דרך לחזות את התנהגות חברותיו הנקראות קתרינה, ולבסוף הוא מקווה לזכות בחברה חדשה ועדיף ששמה יהיה שונה מקתרינה.
תגובות: 0   צפיות: 1
הגולגולת הלוחשת - ספר שני בסדרת לוקווד ושות' מאת ג'ונתן סטראוד
הספר הגולגולת הלוחשת מתרחש בארץ רדופת רוחות, והוא החלק השני בסדרה מצמררת, מלאת פחד, הומור ורוחות רפאים ממש מפחידות.החיים לא בדיוק רגועים בסוכנות הבילוש לוקווד ושות'. לוסי וג'ורג' מנסים לפתור את תעלומת הגולגולת הלוחשת הכלואה בצנצנת הרוחות שלהם, בעוד לוקווד מצפה נואשות למקרה חדש ומסעיר. נדמה שהמצב מתחיל להשתפר כאשר הצוות נקראה לחקור את קברו של רופא ויקטוריאני מרושע. כרגיל, הכול משתבש - רוח איומה משתחררת, וחפץ מסוכן נגנב מארון הקבורה. על לוקווד ושות' למצוא את החפץ לפני שכוחו ינוצל לרעה, אך זהו מירוץ נגד הזמן. ואם זה לא מספיק, הגולגולת בצנצנת מתחילה שוב להתעורר...
תגובות: 0   צפיות: 1
הנערה שהשיבה עין תחת עין - דויד לגרקרנץ
ספר חמישי מסדרת ספרי מילניום.ליסבת סלאנדר יושבת בכלא לאחר שהואשמה בלקיחת החוק לידיה, למרות שלמעשה הצילה את חייו של הילד. בינתיים מתגלים לליסבת באקראי מסמכים ישנים מילדותה, שמעלים זיכרון שהיה קבור שנים. ליסבת לא יכולה לחקור מהכלא, אבל יודעת שהיחיד שיוכל לעשות זאת בשבילה הוא מיכאל בלומקוויסט.
תגובות: 0   צפיות: 1
מצעד תשע"ח   |  מצעד תשע"ז   |  מצעד תשע"ו   |  מצעד תשע"ה   |  מצעד תשע"ד   |  מצעד תשע"ג
הפירמידה של גיזה - ליזה דנקנר תשע"ז (מאי 2017)
סודות מן הפירמידות התגלו לנו אתמול בערב הספרייה שהנחתה המורה להיסטוריה ליזה דנקנר. המחקר מציע שהפירמידות שממוקמות בעולם כולו לא שמשו לקבורה כפי שהתרגלנו לשמוע אלא היה להם שימוש אחר ומפתיע, הם שמשו כתחנות כח, תיאוריה שהחל ניקולה טסלה, פיזיקאי וחוקר חשמל, ונחקרת עד היום.
תגובות: 0   צפיות: 34
ילדים חולמים - רועי בן דוד תשע"ז (פברואר 2017)
ערב תרבות ספרותי שהתמקד בנושא "יתומים חולמים" - חלומות של יתומים מהספרות האנגלית מהתקופה הוויקטוריאנית ועד היום, את הערב הנחה המורה להיסטוריה רועי בן דוד ובו סיפר על אוליבר טוויסט הנצחי, פיטר פן והארי פוטר בן ימינו.
תגובות: 0   צפיות: 25
גרפיטי כאומנות מחאה אורבנית - בוריס זיידמן תשע"ז (דצמבר 2016)
מועדון הקריאה של ספריית תיכונט אירח את המורה לספרות בוריס זיידמן, שהנחה ערב בנושא "גרפיטי כאמנות מחאה אורבנית". בוריס סיפר על האמן רוברט באנקס המכונה "באנקסי" וריתק את הנוכחים כאשר הראה יצירות דרכם הדגים את ההשפעה של האומנות על החברה, ואיך ניתן בעזרתה להעביר מסרים חברתיים ופוליטיים.
תגובות: 0   צפיות: 28
הרצאת הסופרת נאוה מקמל עתיר בפני שכבת ח'
הסופרת נאוה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה הוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאוה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה.
תגובות: -1   צפיות: -1
הרצאת הסופרת עפרה גלברט אבני בפני תלמידי שכבת כיתות ז'
הסופרת עפרה גלברט אבני התארחה בספריית בית הספר ושוחחה עם תלמידי שכבת כיתות ז' על הספרים אותם כתבה, על מקורות ההשראה שלה לכתיבה, על הדמויות שבספריה השאובות מהמציאות, ובעיקר על ספרה "החיים שלי דוט.קום" אותו התבקשו התלמידים לקרוא לקראת ההרצאה
תגובות: 0   צפיות: 9
כתבי עת בספרייה
ספריית בית הספר חדשה מנויים למספר כתבי עת כדוגמת "פופולאר סיינס ישראל" ו"גליליאו" העוסקים בנושאי מדע, "בשביל הארץ" העוסק בארץ ישראל וכתב העת "עיניים" שהינו כ"ע מיוחד לבני נוער אשר כל גיליון בו עוסק בנושא אחר, ומציג את הנושא מאספקטים שונים. הגליון האחרון עוסק בערך הגנבה. בגיליון מופיע שיחה עם ילדים בנושא הגנבה, קומיקס, צילומים, גניבת יצירות אומנות, חידות, ילדים משוחחים על הנושא. אמנים שעסקו בנושא, ספרים וסיפורים על השמחה.
תגובות: 0   צפיות: 17
מחזור החיים מתוך יוליוס קיסר / שקספיר
על מחזור החיים, על הצלחות והחמצות.... שקספיר כותב על מעגל החיים במחזה "יוליוס קיסר"כי יש מחזור גאות בעלילות אנוש,תזרום אתו, הצלחתך מובטחת; תחמיץ אותו, וכל מסע חייך סופו במי אפסיים ותבוסות.על פני גאות כזאת שטים גם אנו,וזרם זה חובה לתפוס בזמן,או שנפסיד כל מה שכבר השקענו. מתוך: יוליוס קיסר, שייקספיר, מערכה רביעית, סצינה שלישית.
תגובות: -1   צפיות: -1
ספריית תיכונט
ספרים חדשים
מצעד הספרים
מועדון קריאה
ארכיון
החידה החודשית
 
מעוניינים בספר מסוים? מידע על נושא מעניין? תוכלו לבדוק בקטלוג הספרייה המקוון אם הספר נמצא ברשותנו שם משתמש וססמא הם מספר ת.ז.
 
חפשו אותנו באינסטגרם
מצאו אותנו תחת השם: ספריית תיכונט או באנגלית: TICHONET_LIBRARY

תגובות: 0
צפיות: 1
תלמידים יקרים! אתם מוזמנים לספר לנו על הרגלי הקריאה שלכם באמצעות מילוי השאלון הבא:

תגובות: 0
צפיות: 0
לתוצאות שאלון הרגלי קריאה

תגובות: 0
צפיות: 20
שילחו לנו בקשות, רעיונות והצעות לשיפור

תגובות: 1
צפיות: 25
"המעולים שבספרים הם אלו שקוראיהם נעשים להם שותפים למחצה." וולטר

תגובות: 0
צפיות: 22