האתר הראשי  |  דף הבית אתר ספריה  
 
 
הפירמידה של גיזה - ליזה דנקנר תשע"ז (מאי 2017)
סודות מן הפירמידות התגלו לנו אתמול בערב הספרייה שהנחתה המורה להיסטוריה ליזה דנקנר. המחקר מציע שהפירמידות שממוקמות בעולם כולו לא שמשו לקבורה כפי שהתרגלנו לשמוע אלא היה להם שימוש אחר ומפתיע, הם שמשו כתחנות כח, תיאוריה שהחל ניקולה טסלה, פיזיקאי וחוקר חשמל, ונחקרת עד היום.
תגובות: 0   צפיות: 15
ילדים חולמים - רועי בן דוד תשע"ז (פברואר 2017)
ערב תרבות ספרותי שהתמקד בנושא "יתומים חולמים" - חלומות של יתומים מהספרות האנגלית מהתקופה הוויקטוריאנית ועד היום, את הערב הנחה המורה להיסטוריה רועי בן דוד ובו סיפר על אוליבר טוויסט הנצחי, פיטר פן והארי פוטר בן ימינו.
תגובות: 0   צפיות: 20
גרפיטי כאומנות מחאה אורבנית - בוריס זיידמן תשע"ז (דצמבר 2016)
מועדון הקריאה של ספריית תיכונט אירח את המורה לספרות בוריס זיידמן, שהנחה ערב בנושא "גרפיטי כאמנות מחאה אורבנית". בוריס סיפר על האמן רוברט באנקס המכונה "באנקסי" וריתק את הנוכחים כאשר הראה יצירות דרכם הדגים את ההשפעה של האומנות על החברה, ואיך ניתן בעזרתה להעביר מסרים חברתיים ופוליטיים.
תגובות: 0   צפיות: 24
הרצאת הסופרת נאוה מקמל עתיר בפני שכבת ח'
הסופרת נאוה מקמל עתיר הרצתה בפני תלמידי שכבת כיתות ח'. ההרצאה הוותה פעילות שיא לפעילות עידוד קריאה שנמשכה לאורך כל שנת הלימודים. כהכנה להרצאה קראו התלמידים את הספר "מבחן קבלה" ובאמצעותו ספרה נאוה מקמל עתיר על תהליך הכתיבה, על מקורות ההשראה וכיצד מוטיבים ואירועים מן החיים הופכים לדמויות ונרקמים לעלילה בספר. בסוף ההרצאה שאלו התלמידים שאלות על מהלך העלילה, על הסוף של הסיפור ועל אופן הכתיבה.
תגובות: 0   צפיות: 8
הרצאת הסופרת עפרה גלברט אבני בפני תלמידי שכבת כיתות ז'
הסופרת עפרה גלברט אבני התארחה בספריית בית הספר ושוחחה עם תלמידי שכבת כיתות ז' על הספרים אותם כתבה, על מקורות ההשראה שלה לכתיבה, על הדמויות שבספריה השאובות מהמציאות, ובעיקר על ספרה "החיים שלי דוט.קום" אותו התבקשו התלמידים לקרוא לקראת ההרצאה
תגובות: 0   צפיות: 7
מבצע קהיר : שליחות חשאית 3 - דנה אלעזר הלוי
הספר השלישי בסדרה המצליחה"שליחות חשאית". שיחת טלפון אחת מחנן שומרוני, איש המוסד משנה את שגרת חייהם של גיא, נועם ורוני שחזרו לא מזמן מברלין. בקהיר, בירת מצרים, קם ארגון חדש שמאיים על שלום העולם. המוסד זקוק לעזרתם של הילדים, והפעם מגייס אותם לפעילות באופן רשמי.
תגובות: 0   צפיות: 2
הכוכב האחרון : הגל החמישי ספר שלישי - ריק יאנסי
החלק השלישי והאחרון בטרילוגית הגל השלישי. קאסי כבר לא יודעת כלום, אבל דבר אחד ברור לה כשלג: בגדו בה, באהוביה, בחבריה ובשבעה וחצי מיליארד האנשים שחיו כאן. מי בגד? קודם האחרים בגדו, אחר כך כולם בגדו בעצמם. עכשיו הם נותרו רק קומץ, והם יצטרכו לבחור: האם לשרוד בכל מחיר, או לשמור על אנושיותם. רק אחת משתי האופציות אפשרית.
תגובות: 0   צפיות: 2
גאות קפואה : נפילת הממלכות ספר רביעי - מורגן רודס
מורדים, ישויות קסומות ובני מלוכה נאבקים ביניהם על יבשת מיטיקה ב"גאות קפואה", הספר הרביעי בסדרה רבת המכר "נפילת הממלכות". לידי מי יגיעו הגבישים הקסומים? מי ישלוט בממלכה? והאם קליאו ומאגנוס יהפכו סופסוף לזוג אוהבים אמיתי?
תגובות: 0   צפיות: 45
היורשת - קיארה קאס
ספר רביעי בסדרת רבי המכר "המועמדת"35 גברים מתחרים על לבה של נסיכה אחת - אידליין - המתבקשת על ידי הוריה לבחור את המועמד שיינשא לה. אבל לאידליין תוכניות רבות לגבי חייה וחתונה אינה אחת מהן, והיא תעשה הכל כדי לשבש את התהליך אותו התוו הוריה.
תגובות: -1   צפיות: -1
מצעד תשע"ז   |  מצעד תשע"ו   |  מצעד תשע"ה   |  מצעד תשע"ד   |  מצעד תשע"ג
כתבי עת בספרייה
ספריית בית הספר חדשה מנויים למספר כתבי עת כדוגמת "פופולאר סיינס ישראל" ו"גליליאו" העוסקים בנושאי מדע, "בשביל הארץ" העוסק בארץ ישראל וכתב העת "עיניים" שהינו כ"ע מיוחד לבני נוער אשר כל גיליון בו עוסק בנושא אחר, ומציג את הנושא מאספקטים שונים. הגליון האחרון עוסק בערך הגנבה. בגיליון מופיע שיחה עם ילדים בנושא הגנבה, קומיקס, צילומים, גניבת יצירות אומנות, חידות, ילדים משוחחים על הנושא. אמנים שעסקו בנושא, ספרים וסיפורים על השמחה.
תגובות: 0   צפיות: 17
מחזור החיים מתוך יוליוס קיסר / שקספיר
על מחזור החיים, על הצלחות והחמצות.... שקספיר כותב על מעגל החיים במחזה "יוליוס קיסר"כי יש מחזור גאות בעלילות אנוש,תזרום אתו, הצלחתך מובטחת; תחמיץ אותו, וכל מסע חייך סופו במי אפסיים ותבוסות.על פני גאות כזאת שטים גם אנו,וזרם זה חובה לתפוס בזמן,או שנפסיד כל מה שכבר השקענו. מתוך: יוליוס קיסר, שייקספיר, מערכה רביעית, סצינה שלישית.
תגובות: 0   צפיות: 44
ספריית תיכונט
מועדון קריאה
ספרים חדשים
מצעד הספרים
ארכיון
החידה החודשית
 
מעוניינים בספר מסוים? מידע על נושא מעניין? תוכלו לבדוק בקטלוג הספרייה המקוון אם הספר נמצא ברשותנו שם משתמש וססמא הם מספר ת.ז.
 
חפשו אותנו באינסטגרם
מצאו אותנו תחת השם: ספריית תיכונט או באנגלית: TICHONET_LIBRARY

תגובות: 0
צפיות: 1
תלמידים יקרים! אתם מוזמנים לספר לנו על הרגלי הקריאה שלכם באמצעות מילוי השאלון הבא:

תגובות: 0
צפיות: 0
לתוצאות שאלון הרגלי קריאה

תגובות: 0
צפיות: 20
שילחו לנו בקשות, רעיונות והצעות לשיפור

תגובות: 1
צפיות: 23
"המעולים שבספרים הם אלו שקוראיהם נעשים להם שותפים למחצה." וולטר

תגובות: 0
צפיות: 21


Powered by 022.co.ilכניסה למשתמש רשום | תנאי שימוש | הקם אתר חינם | | RSS